8 بازی پر سر و صدا کم فروش در سال 2021

[ad_1]

تبلیغات رنگارنگ و چشم نواز نمی تواند فروش و کیفیت بازی را تضمین کند. بارها این اتفاق افتاده و حتی بازی های بسیار محبوب هم تحت تاثیر قرار گرفته اند.

سال گذشته سالی پر فراز و نشیب بود. برخی از بازی‌های مورد انتظار به تعویق افتادند، برخی مانند Biomutant با وجود شروعی نه چندان جالب، موفق بودند و هزینه‌های توسعه را متحمل شدند، و برخی از بازی‌های بزرگ بدتر از حد انتظار عمل کردند. در زیر نگاهی خواهیم داشت به 8 مورد از این بازی ها که سال گذشته عرضه شدند.

Dungeons and Dragons: Dark Alliance


صحبت های زیادی در مورد این بازی وجود دارد. از مبارزات و داستان اول گرفته تا مجموعه ای از باگ های مختلف. اگرچه تبلیغات این بازی چندان رایج نبود، اما انتظارات همچنان بالا بود. متاسفانه فروش بازی اصلا خوب نبوده است. این بازی در رتبه 23 در فروش بریتانیا قرار دارد، اما در گزارش ژوئن، گروه NPD حتی به 20 بازی برتر راه پیدا نکرد. البته ممکن است انتشار بازی تا حدودی از مشکلات آن بکاهد، اما ناشر بازی هنوز میزان فروش آن را اعلام نکرده است، یعنی احتمالاً می خواهند هر چه زودتر این فاجعه را فراموش کنند.

Balan Wonder World


همه می دانند که Balan Wonderworld یک بازی بد یا یک بازی است که اگرچه کمی کوتاه است، اما هزاران ایده جالب را قربانی می کند، اما مشکلات و باگ های زیادی دارد. از همان ابتدا مشخص بود که این مسابقه یک فاجعه خواهد بود. این بازی در هفته اول عرضه در ژاپن کمتر از 2100 نسخه فروخت. توجه داشته باشید که ناشر بازی همان Square Enix است که سونیک در جیب خود دارد. خود بازی حرفی برای گفتن نداشت اما نام ناشر پشت آن خیلی ها را شگفت زده کرد. در نهایت، پس از انتشار بازی، ناکا اسکوئر انیکس را ترک کرد و احتمالا بازنشسته شد.

چرخه مرگ


Arkane Lyon’s Deathloop یک آیتم جالب در این لیست است. این بازی در گزارش سپتامبر گروه NPD رتبه ششم را به خود اختصاص داد و همراه با Tales of Arise، رکوردی را در هزینه خرید ماهانه از آن خود کرد. از سوی دیگر، در جدول فروش بریتانیا به رتبه یک رسید، اما کریستوفر درنگ خاطرنشان کرد که این آمار کمترین فروش را برای یک بازی ساخته شده در Arkane دارد و کمی جلوتر از Prey است.
البته گفت شاید در تعداد دانلود فروش خوبی داشته باشد اما اطلاعاتی ندارد. وقتی به استیم نگاه می کنیم، می بینیم که بازی بین 200 تا 500 هزار بازیکن دارد و تعداد دقیق آن مشخص نیست. Deathloop ممکن است به اندازه سایر عناوین نمودار فاجعه آمیز نباشد، اما با چشم اندازی که داشت و زمان توسعه آن، به وضوح عملکرد ضعیفی داشت.

بدون قهرمانان 3


Grasshopper و Suda 51 No More Heroes 3 را منتشر کردند که با توجه به فروش Travis Strikes Again حرکت عجیبی انجام داد. علاوه بر این، روند ساخت بازی به دلیل کرونا متوقف شد و انتشار آن از سال 2020 به آگوست 2021 به تعویق افتاد. متاسفانه مشکلات فنی کلید بازی به دلایل مختلف از جمله علاقه کم به این عنوان فروش خوبی نداشت. رتبه 16 در جدول فروش فیزیکی بریتانیا و فروش 7900 نسخه در هفته اول انتشار در ژاپن آن چیزی نبود که توسعه دهندگان می خواستند. در نتیجه، سودا 51 به حق امتیاز تراویس استوری پایان داد و این شرکت NetEase را خریداری کرد.

Endive: A Colorful Tale


متأسفانه، این دیدگاه اغلب وقتی زمان شروع یک پروژه فرا می رسد، ما را تحت تأثیر قرار می دهد. درباره بازی Endive: A Colorful Tale این، البته، این ویدئو را یک شبه حسی ایجاد کرد. آمار فروش بازی در پلی استیشن مشخص نیست، اما تعداد کاربران ثبت نام شده در استیم حدود 20000 نفر است که ممکن است کمی کمتر باشد. شاید E3 2021 و عرضه بازی های بزرگی مانند Guilty Gear Strive، Final Fantasy 7 Remake Intergrade و Scarlet Nexus، دلایلی برای از دست دادن بازی.

نئو: پایان دنیا با تو


چند سال پیش، بازسازی Final Fantasy 7 یا انتشار دنباله The World Ends with You مانند یک رویای غیرممکن به نظر می رسید. اما در سال 2021 NEO: The World End with You عرضه شد، هم بزرگتر و هم کاملاً سه بعدی، با موسیقی عالی و سیستم جنگی جدید. با این حال، فروش بازی همچنان کمتر از حد انتظار بود. این بازی در هفته اول خود در ژاپن تنها 28000 نسخه فروخت و در گزارش جولای گروه NPD در رتبه شانزدهم قرار گرفت. رئیس اسکوئر انیکس بدون فاش کردن ارقام فروش گفت انتظارات او برآورده نشده است.

نکسوس قرمز


باز هم ژاپن و باز هم بی میلی خریداران به بازی های جدید. این بار محصول جدید Namco Scarlet Nexus قربانی این روند شد. در گزارش ژوئن NPD، این بازی پنجمین بازی پرفروش در ایالات متحده بود، اما تنها 31000 نسخه در هفته اول عرضه آن در ژاپن فروخته شد. در بریتانیا، این بازی در هفته اول فروش در رتبه هشتم قرار گرفت، اما در هفته دوم 62 درصد سقوط کرد و به رتبه 27 رسید. گروه Namco در گزارش فصلی خود، بدون افشای آمار فروش، اعلام کرد که انتظار می رود این بازی تا پایان مارس 2022 یک میلیون نسخه بفروشد. اما مشخص نیست که آیا این آمار با وجود تبلیغات زیاد (یا حتی یک فصل انیمیشن برای آن ساخته شده است) رضایت بخش است یا خیر.

COD: پیشگام


در بالای این لیست COD: Vanguard قرار دارد. هر سال، بازی‌هایی مانند FIFA، NBA 2K و Call of Duty تا هفته‌ها پس از انتشار، نمودار فروش یکسانی دارند، اما در مورد آخرین نسخه Call of Duty اینطور نبود. این بازی به محض انتشار به رتبه 1 جدول فروش بریتانیا رسید و دومین نسخه موفق سال را به خود اختصاص داد، اما فروش نسخه های فیزیکی و دیجیتالی به ترتیب 26 و 44 درصد نسبت به نسخه قبلی خود کاهش یافت. طبق برخی منابع، Vanguard بدترین نسخه برای Call of Duty در بریتانیا بود و حتی بدتر از Ghosts و Infinite Warfare بود.

محتوای پیشنهادی:نقد و بررسی Life Is Strange: True Colors – Super Power Empathyبازگشت قوی برای Life Is Strange
نقد و بررسی Life Is Strange: True Colors - Super Power Empathy

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم