8 پیشنهاد ورق آلیاژی DIY که از دست داده اید

به مهندس دومی رسیدم که پای نردبان پل بلند شد: او گیج به نظر می رسید و به من گفت که فکر می کند دست چپش شکسته است. او هنگام پایین آمدن در حالی که من جلو بودم، روی پله بالایی لیز خورده بود. گروهبان سپس یک شیلینگ به دست او زد تا سلامتی اعلیحضرت را بنوشد و به او گفت که سرباز شده است. ریزترک و تبلور مجدد دینامیکی (DRX) ترجیحاً در مرز دانه (GB) و مرز دوقلو (TB)، به ویژه در تقاطع بین GBs و TBs، هسته می‌شوند و سپس در جهت دوقلو منتشر می‌شوند. دوقلو و نوار برشی در دمای پایین غالب هستند و همزیستی دوقلوها و دانه‌های تبلور مجدد ریزساختار غالب در دمای متوسط ​​است، در حالی که در دمای بالا، تبلور مجدد دینامیکی (DRX) تقریباً کامل است. آزمایش‌های ضربه‌ای نرخ کرنش فوق‌العاده بالا توسط میله فشار اسپلیت هاپکینسون برای بررسی تکامل ریزساختار و مکانیسم تغییر شکل ضربه آلیاژ ریخته‌گری AM80 Mg با محلول در دمای 25، 150 و 250 درجه سانتی‌گراد با نرخ کرنش 5000 s-1 انجام شد. ورق آلیاژ آلومینیوم یک ماده نامزد برای استفاده در پانل های بسته بندی سبک خودرو و کاربردهای ساختاری است.

آلیاژهای منیزیم مواد سبک وزنی هستند که استحکام ویژه بالایی از خود نشان می دهند و به طور گسترده در هوافضا، خودروسازی، الکترونیک و زیست پزشکی استفاده می شوند. آزمایش ها بر روی ورق آلیاژ آلومینیوم 1 و 1.6 میلی متر AA5754 و 1 میلی متر AA5182 انجام شد. همه آنها کاندیدای کاربردهای ساختاری سبک خودرو هستند. رفتارهای تغییر شکل و شکست آلیاژ منیزیم AZ31B با آزمایش‌های فشرده‌سازی تک محوری و شبیه‌سازی اجزای محدود با دامنه وسیعی از دما و نرخ کرنش مورد مطالعه قرار گرفت. نوارهای تغییر شکل برشی به راحتی در امتداد جهت برشی تحت فشار تک محوری تشکیل می شوند که دلایل اصلی ترک برشی تقریباً 45 درجه در طول فشرده سازی است و وجود رسوبات کروی سهم زیادی در ایجاد ترک های برشی متقاطع دارد.

یک همبستگی قوی بین حالت شکست و راندمان اتلاف توان وجود دارد، به عنوان مثال، ترک برشی متقاطع و موازی می تواند به طور قابل توجهی راندمان را کاهش دهد. رفتار تنش جریان و مکانیسم تغییر شکل نشان می دهد که درجه کاهش تنش جریان با دما با تغییر حالت تغییر شکل مرتبط است. یک مدل EPSC کارآمد محاسباتی برای اولین بار برای تخمین تنش برشی حل بحرانی و پارامترهای سخت شدن سیستم‌های لغزش و دوقلو موجود در آلیاژ منیزیم نزدیک بسته شش ضلعی، ZEK100 مورد استفاده قرار گرفت. این مدل در چارچوب‌های المان محدود الاستیک-پلاستیک (EPSC)و پلاستیسیته بلوری (CPFE)برای شبیه‌سازی‌های مقیاس دانه اجرا شد. چارچوب‌های پلاستیسیته کریستالی همراه با مدل سازنده وابسته به دما برای پیش‌بینی منحنی‌های تنش-کرنش در مقیاس ماکرو و کرنش‌های شبکه در مقیاس میکرو در دماهای آزمایش مختلف تا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد استفاده شد. نتیجه‌گیری می‌شود که مدل JC، بر خلاف معادلات نوع آرنیوس، برای موادی که دارای مرحله نرم شدن ملموس در منحنی‌های تنش-کرنش هستند مانند سری AZ منیزیم قابل اعتماد نیست. این موتور مجهز به یک سری موتورهای دو سیلندر 356 سی‌سی SOHC بود که به تازگی طراحی شده‌اند، موتورهای چهار زمانه خنک‌شونده مایع مجهز به شفت متعادل‌کننده.

با این حال، موتورهای پونتیاک در کانادا در دسترس نبودند، اما با موتورهای شورلت با اندازه و قدرت مشابه جایگزین شدند و در نتیجه مدل هایی مانند Beaumont SD-396 با شورلت بزرگ بلوک 396 مکعبی در (6.5 لیتر) V8 تولید شد. 10 s-1، با این حال، تطبیق تغییر شکل پلاستیک با فعال کردن لغزش منشوری برای مطابقت با نرخ تغییر شکل اعمال شده کافی نیست، و به نفع دوقلوی تغییر شکل مجدد است. جهت بارگذاری برای ممانعت از فعال‌سازی لغزش پایه توسط ضریب اشمید پایین انتخاب شد و امکان بررسی حساسیت‌های سرعت دوقلویی گسترش و لغزش منشوری را فراهم کرد. در دماهای بالا، بازیابی دینامیکی، تبلور مجدد دینامیکی مداوم، لغزش مرز دانه ها و فعال شدن سیستم های لغزش اضافی منجر به بهبود شکل پذیری آلیاژها می شود.

مقایسه دو نمودار حد شکل‌دهی کمبود استفاده از یک اندازه‌گیری برای شکل‌پذیری را برجسته کرد: اگرچه این جهت‌گیری‌ها دارای کرنش مشابه با شکست تحت کشش کرنش صفحه بودند، این با شکل‌پذیری در شرایط بارگذاری پیچیده‌تر ارتباط نداشت. علاوه بر این، بیشترین شکل‌پذیری با به حداکثر رساندن میزان لغزش پایه و برابر کردن میزان دوقلوزایی امتدادی و لغزش غیر پایه به دست آمد. 423 K و برای ε˙ ≤ 10 s-1، دوقلویی گسترش رخ نداد و یک جریان پلاستیک پیوسته ناشی از پلاستیسیته ناشی از جابجایی منشوری مشاهده شد: انتقال دوقلو به لغزش به دلیل کاهش تنش برشی بحرانی حل‌شده غیرقابل انجام می‌شود. -لغزش پایه

برای T ≤ 423 K، انعطاف پذیری با دوقلویی گسترش برای کل محدوده نرخ کرنش اعمال شده کنترل شد. برای این منظور، یک سری آزمایش فشرده سازی داغ در محدوده دمایی 250-450 درجه سانتی گراد، تحت نرخ کرنش 0.001، 0.01 و 0.1 s-1 انجام شد. اعتبارسنجی مدل عددی از طریق مقایسه بین توزیع کرنش پیش‌بینی‌شده و اندازه‌گیری شده در قطعات تشکیل‌شده انجام می‌شود. شبیه‌سازی تنش کرنش صفحه بر روی طیفی از جهت‌گیری‌های مواد انجام شد، سپس نمودارهای حد شکل‌گیری برای دو جهت انتخاب‌شده ساخته شد.

سپس نیروهای بدنه تولید شده توسط القای الکترومغناطیسی به عنوان شرایط بارگذاری برای مدل‌سازی تغییر شکل با سرعت بالا قطعه کار با استفاده از یک کد المان محدود دینامیکی صریح استفاده می‌شوند. هدف از این کار پیش‌بینی محاسباتی تأثیر متقابل بین جهت‌گیری مواد، شرایط بارگذاری، شکل‌پذیری و رفتار شکست در نمونه‌هایی بود که به طور فرضی از یک صفحه نورد آلیاژ منیزیم AZ31B برش خورده بودند. چنین فرآیندهایی به عنوان یک روش بالقوه برای غلبه بر محدودیت‌های شکل‌پذیری ذاتی در ورق آلیاژ آلومینیوم مورد توجه جامعه تولید بدنه خودرو هستند. زنده ماندن آلومینیوم در چنین کاربردهایی با این واقعیت که آلومینیوم شکل پذیری کمتری نسبت به فولاد با کیفیت کشش معمولی دارد، مانع می لوله گلخانه ای شود. در کاربردهای مربوط به ساخت هواپیما، آلکلاد ثابت کرده است که در مقایسه با ورق آلومینیوم، مقاومت بیشتری در برابر خوردگی به قیمت افزایش وزن دارد. این رفتار به بافت پایه قوی ورق AZ31B نسبت داده شد، جایی که نازک شدن ورق نیاز به فشرده سازی محور c دارد. این مقاله مروری بر رویه های مربوط به ساخت هواپیمای ورقه ای فلزی خود را به شما ارائه می دهد.

انتخاب گزینه ایده آل به طور مستقیم به نوع خاک موجود در سایت بستگی دارد. تمام ویژگی ها برای افراد دارای معلولیت بالا که به دنبال حداکثر بخشش، چرخش کم و پرواز مستقیم هستند، ایده آل هستند. با وجود دمای بالا، دوقلوها حتی در 573 K و 10-3 s-1 مشاهده می شوند زیرا CRSS پایینی دارند. 573 K و از 10-3 تا 100 s-1. در مرحله دوم، تأثیر مشارکت‌های حرارتی و جنبشی بر تکامل تنش جریان منجر به انتقال لغزش به دوقلو در 573 K با جزئیات بیشتری ارزیابی شده‌است. با این حال، برای آزمایش در نرخ کرنش بالاتر از 8000 s-1، یک افزایش قابل توجه تنش جریان وجود دارد. (2) پیری کرنش دینامیکی (DSA) در محدوده دمایی 473-873 K و نرخ کرنش زیر 100 s-1 رخ می‌دهد. (3) هم حساسیت نرخ کرنش و هم حساسیت دمایی فولاد DP800 تحت تأثیر DSA قرار می‌گیرد و منحنی‌های حساسیت زنگ‌شکل شکل می‌گیرد. (4) با افزایش نرخ کرنش، قله‌های منحنی‌های حساسیت دما به شکل زنگ به مناطق دمای بالاتر منتقل می‌شوند و این قانون برای تأثیر دما بر منحنی‌های حساسیت نرخ کرنش به همان اندازه معتبر است. (5) رفتار سخت شدن کرنش فولاد DP800 توسط رقابت بین سخت شدن نرخ کرنش، سخت شدن DSA و نرم شدن حرارتی غالب است.

فن شاعر اما جای ستایش دارد و اگر باید به عیبی اشاره کرد در تلفظ اجباری کلمه «ایده» در سطر آخر است که ابزاری ارزان به نظر می رسد که در شعر ظاهر شود. حتی زمانی که مانند مورد حاضر، عمداً از آن استفاده شود. 3) باید اینرسی کافی برای برآورده کردن نیاز همیشه وجود داشته باشد. اگر بتوان این موضوع را به وضوح در روزنامه های چینی و خارجی بیان کرد و در جهان منتشر کرد، من واقعاً معتقدم که از پکن تا یوننان و لشکر شانزده باستانی چین باید حتماً قهرمانی برای انتقام از حاکم ما به وجود بیاید. "واسیلی فکر کرد. "برادر من پلاتون معمولاً در انتخاب آشنایانش زیاده روی نمی کند." و با نگاهی تنگاتنگ به قهرمان ما به همان اندازه که مدنیت مجاز بود، دید که ظاهر او ظاهری کاملاً محترم است.

حالا، پسران، کینیسون فکر کرد. پاسخ مکانیکی به رقابت بین تقویت نوار برشی، تقویت دوقلو و تقویت دانه ریز مربوط می شود و توسط ساختار دانه غالب تعیین می شود. در رژیم پلاستیسیته تحت لغزش، این کار یک ارزیابی کمی از افزایش تنش اشباع (مرحله III) با ε˙ در دمای بالا ارائه می‌کند، که نشان می‌دهد چگونه وابستگی نرخ کرنش نرخ تولید نابجایی در ستون و نرخ فرار در ستون سطوح آزاد سازه، تکامل تنش را در میکروکریستال‌های منیزیم کنترل می‌کند. تجزیه و تحلیل تغییر شکل سطح دانه نشان می دهد که تنش و ناهمگنی انعطاف پذیری قابل توجهی در بین دانه ها وجود دارد. یک مدل انعطاف پذیری کریستالی چند مقیاسی که رفتارهای مکانیکی وابسته به دما را بدون معرفی تعداد بیشتری از پارامترهای ناشناخته محاسبه می‌کند، توسعه داده شد. مقایسه در مقیاس چندگانه، وفاداری مدل سازنده وابسته به دما را بهبود بخشید و این فرض را با توجه به وابستگی دمایی سیستم‌های لغزش و دوقلو موجود در آلیاژ منیزیم تأیید کرد. با ترکیب با کالیبراسیون و اعتبارسنجی تجربی، ما یک بررسی عددی سیستماتیک در مورد تغییر شکل پلاستیکی آلیاژ منیزیم AZ31B در دماهای مختلف و تحت شرایط مرزی مختلف گزارش می‌کنیم.

کرنش بحرانی ترک خوردگی و بیشتر ارزش آسیب بحرانی معیار فرودنتال را می توان با ترکیب عکاسی با سرعت بالا و شبیه سازی عددی با موفقیت به دست آورد. تجزیه و تحلیل ریاضی حاضر نشان می دهد که یک رابطه خطی نه تنها بین کرنش بحرانی ترک خوردگی و Ln (پارامتر زنر-هولومون، Z) بلکه بین آسیب بحرانی و LnZ نیز وجود دارد. معیار شکست فرودنتال به دلیل پیش‌بینی دقیق شروع ترک و موقعیت شکست تحت فشار تک محوری برای شکل‌دهی گرم آلیاژ AZ31B قابل استفاده است. آزمایش‌های نوار فشار اسپلیت هاپکینسون (SHPB) بر روی آلیاژ منیزیم AZ31 پیش نورد شده در دمای 150-350 درجه سانتیگراد با نرخ کرنش 2150s-1، 3430s-1 و 4160s-1 انجام شد. پاسخ مکانیکی، تکامل ریزساختاری و مکانیسم تطبیق آلیاژ منیزیم AZ31 پیش نورد شده تحت بارگذاری ضربه‌ای با سرعت بالا مورد بررسی قرار گرفت. ما بیشتر کرنش‌های پلاستیکی کسری را که توسط سیستم‌های لغزش/دوقلویی منفرد در شرایط بارگذاری مختلف کمک می‌کنند، بدست می‌آوریم. آزمایش‌های کرنش صفحه و کشش دو محوری در دمای اتاق منجر به نوارهای برشی دوگانه فشاری شد که در کرنش‌های مؤثر حدود 4 درصد در مقایسه با حالت کشش تک محوری، که در آن نشان داده شده بود تشکیل نوار برشی در کرنش‌های مؤثر نزدیک به شکست رخ می‌دهد، ظاهر شدند..

〉 لغزش به منظور سازگاری با کرنش های نازک شونده در این دماهای خفیف بالا، که منجر به افزایش قابل توجه شکل پذیری، به ویژه در کشش دو محوری می شود. اثرات دما و نرخ کرنش بر رفتار تنش جریان آلیاژهای منیزیم AZ31 ریخته گری دو رول، نورد شده و عملیات حرارتی تحت کشش تک محوری مورد بررسی قرار گرفت. ازدیاد طول تا شکست تقریباً مستقل از نرخ کرنش بین 473 و 523 K در 10-2 ثانیه و 1-10 ثانیه است که به وابستگی نرخ کرنش تنش برشی حل بحرانی (CRSS) برای غیر پایه مربوط می شود. لیز خوردن. با استفاده از ریزساختار مبتنی بر دانه‌های ورونوی سه بعدی و مدل سازنده شکل‌پذیری کریستالی که توسط استاروسلسکی و آناند (2003) ایجاد شده است، که هم لغزش نابجایی و هم دوقلویی تغییر شکل در منیزیم پلی کریستالی را به حساب می‌آورد، وابستگی تنش‌های برشی حل بحرانی (CRSS) لغزش‌های مختلف را برآورد می‌کنیم. سیستم های دوقلو در دما.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ورق آلیاژی لطفا از صفحه ما بخواهید.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما