Android 13 جابجایی بین پروفایل های کاربر صفحه کلید را آسان می کند & Zomit

[ad_1]

چند هفته پیش فاش شد که گوگل در حال برنامه ریزی برای معرفی سبک جدیدی از انتقال بین پروفایل های جدید محافظ صفحه کلید در اندروید 13 است. در آن زمان، اسکرین شات هایی منتشر شد که نشان می داد این ویژگی پس از انتشار چگونه خواهد بود. گوگل اولین نسخه دمو توسعه دهندگان اندروید 13 را برای دستگاه های سری پیکسل خود منتشر کرده است و اطلاعات بیشتری در دسترس است.

طبق گفته XDA، همانطور که قبلاً اعلام شده بود، Keyboard Saver Profile Changer در صفحه قفل PIN و به عنوان یک منوی کشویی روی رمز عبور و قالب ظاهر می شود. با ضربه زدن روی منوی کشویی، لیستی از پروفایل های دستگاه باز می شود و کاربر می تواند حتی قبل از باز کردن قفل دستگاه، پروفایل مورد نظر را تغییر دهد.

طبق گفته Esper، تغییر دهنده پروفایل محافظ صفحه کلید به طور پیش فرض غیرفعال است. اما گزینه bimodal توسط config_enableBouncerUserSwitcher کنترل می شود. در زیر تصویری از حالت فعال سازی این قابلیت را مشاهده می کنید.

در حال حاضر، مطمئن نیستیم که آیا این تغییر دهنده پروفایل محافظ صفحه کلید جدید در اندروید 13 برای گوشی ها و تبلت ها در دسترس خواهد بود یا خیر. ارائه چنین قابلیتی برای گوگل برای گوشی های هوشمند چندان منطقی نیست. زیرا این دستگاه ها معمولا تک کاربره هستند. با این حال، این ویژگی می تواند برای تبلت ها مفید باشد. زیرا احتمالا تعداد کمی از کاربران از این محصولات استفاده می کنند.

اندروید 13 همچنین نصب برنامه ها را هنگام ایجاد نمایه مهمان آسان می کند. اکنون کاربران هنگام تنظیم نمایه مهمان، گزینه جدیدی به نام «نصب برنامه های موجود» را مشاهده خواهند کرد. با زدن این گزینه لیستی از برنامه های موجود باز می شود و کاربران می توانند به راحتی برنامه های مورد نظر خود را برای پروفایل مهمان نصب کنند. خوشبختانه، داده ها بین مالک و نمایه مهمان به اشتراک گذاشته نخواهد شد، به این معنی که کاربران نمایه مهمان باید پس از راه اندازی به حساب های خود در برنامه های مورد نظر وارد شوند.

اندروید 13 چرخش صفحه قفل را در دستگاه‌هایی با صفحه‌نمایش بزرگ به همراه تعویض‌کننده پروفایل صفحه کلید و گزینه تنظیم نمایه مهمان جدید غیرفعال می‌کند. همانطور که اسپر اشاره کرد، پیکربندی Android Framework که چرخش صفحه قفل را کنترل می‌کند به‌طور پیش‌فرض برای سال‌ها غیرفعال شده بود. با این حال، اکنون به طور پیش فرض فعال است. اما صفحه قفل فقط در دستگاه هایی با صفحه نمایش بزرگ می چرخد.

صفحه ورود مهمان اندروید 13

مقالات مرتبط:

نکاتی که در این مقاله به آن اشاره شد تنها ویژگی ها و تغییرات جدید اندروید 13 نیست. این نسخه از سیستم عامل تلفن همراه گوگل همچنین قابلیت پاک کردن خودکار کلیپ بورد، مانند صفحه کلید GBoard، دو طرح بندی صفحه اصلی جدید برای درایور پیکسل، یک اپلت Camera Obfuscator، یک رابط پخش رسانه ای بازطراحی شده و غیره را ارائه می دهد.

[ad_2]

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما