Crossfire X را بررسی کنید

[ad_1]

انسان موجود عجیبی است، از طرفی طبیعت وحشی بی بند و باری دارد. اما از سوی دیگر خصلت اجتماعی دارد و بدون جامعه نمی تواند زندگی کند. در طول تاریخ، انسان ها همواره سعی کرده اند با انتخاب های مختلف، خوشبختی را برای خود به ارمغان آورند. اما تاریخ نشان داده است که نتیجه این انتخابات یا به جنگ منجر شد یا اثرات سطحی مثبتی داشت که در درازمدت شرایط را تغییر داد و وضعیت ویرانگری را به وجود آورد. خلاصه اینکه امروزه انسان طبق میل خود تصمیم می گیرد و متأسفانه عواقب خطرناکی دارد. Crossfire X می خواهد دقیقاً همین را نشان دهد.

این بازی محصول سال 2022 کمپانی Smilegate Entertainment می باشد که با همکاری استودیوی معروف Remedy سعی در ارائه محصولی جذاب به مخاطبان دارد. این عنوان تحت موتور Unreal Bible 4 توسعه یافت و تا حد امکان از قدرت آن استفاده کرد که مشخص می کند این بازی چه چیزی را ارائه می دهد. در ادامه به بررسی بی‌وقفه بازی، با ویجیاتو همراه باشید.

طبق معمول ردیف اول داستان بازی است. بازی دارای دو کمپین داستانی Operation Catalyst و Operation Spectre است که هر دو از زوایای مختلف روایت می شوند. البته، کمپین Operation Catalyst از طریق سرویس Gimps در دسترس است، اما برای اجرای کمپین Operation Spectre باید مبلغ باورنکردنی 9 دلار را به صورت جداگانه بپردازید (البته این یک تعارف نیست و مایکروسافت پول را بدون هیچ تاخیری دریافت خواهد کرد. ). باید گفت که داستان کلی بازی در مورد جنگ و درگیری دو گروه به نام های Global Risk و Black List است و داستان درگیری این دو گروه در دو کمپین روایت می شود. ابتدا به سراغ داستان کمپین یک بازی رایگان به نام Operation Catalyst می رویم.

آتش متقابل X

 • امتیاز کاربر

  24 رتبه بندی4/10


 • نمره متاکریتیک

  41
 • تایپ کنید

  تیرانداز اول شخص
 • تاریخ انتشار
  فوریه 1400
 • بستر، زمینه

  Xbox Series Xایکس باکس وانپپسی
 • ناشر بازی

  Smilegate Entertainment
 • شرکت تولید کننده

  سرگرمی توچال
 • حالت بازی

  تنهاچند نفره
 • سن بازی
  مناسب برای سنین 17 سال به بالا

این کمپین شما را در نقش یکی از اعضای گروه ریسک جهانی قرار می دهد. داستان از آنجا شروع می شود که این گروه اعضای متخصص و خصوصی خود را برای ماموریتی به منطقه ازخرزیه می فرستد. هدف از این ماموریت دستگیری الکساندر اشتاینر، یکی از اعضای کلیدی لیست سیاه است. گروه به ماموت فرستاده می شود، اما شانس با آنها یار نیست و دیگر دیر شده است که بفهمیم گروه سیاه از قبل از ماجرا مطلع بوده و در کمین قرار گرفته اند. بنابراین پس از رفتن به منطقه ماموریت با باران گلوله مواجه می شوند و ماموریت با شکست مواجه می شود. البته در این حادثه فرمانده گروه به نام راب هم مجروح و هم اسیر دشمن می شود و ادامه اعزام حول محور نجات راب از گروه لیست سیاه می باشد.

در حالت دوم یعنی کمپین Operation Spectre که رایگان نیست و باید ۹ دلار برای آن هزینه کنید، این بار در نقش یکی از اعضای گروه Black List بازی می کنید. این بار محوریت داستان شخصیت لوئیس تورس است. تورس یک فراری با سابقه کیفری ضخیم است که گروه ریسک جهانی در هر سوراخی به دنبال اوست. در وسط، گروه لیست سیاه تورس را پیدا کرده و از او محافظت می کند، زیرا رقیب دیرینه اش می خواهد او را بکشد. حالا چرا Global Risk می خواهد تورس را بکشد؟ این سوالی است که باید از خود بپرسید، زیرا اگر داستان را اینجا بگویم، کسانی که 9 دلار پرداخت کرده اند حقوق خود را از دست می دهند و آن دنیا باید به جای مردم گیمر پاسخگو باشد.

اما بیش از هر چیز دیگری در کل داستان بازی مرا به یاد حال و هوای سری بازی های مترو انداخت. چون به من حس محیطی داد که مطمئنم مالک رسمی نداره. زندگی در قلمرو اتحاد جماهیر شوروی سابق و بعد فهمیدن اینکه اتحاد جماهیر شوروی دیگر وجود ندارد و بعد همه چیز از هم می پاشد دقیقاً همان احساسی است که در Cross Fire x داشتم. سوالی که در طول تجربه بازی از من پرسیده شد این بود که آیا قبل از این درگیری که با سرنگونی بعدی دولت این گروه ها ایجاد شد، دولت رسمی وجود داشت؟ کل بازی یک خط داستانی جذاب داشت و از آنجایی که وقایع داستان به هم ریخته بودند، قانع کننده به نظر می رسید.

گیم پلی بازی نیز مانند سایر بازی های مشابه به سبک شوتر اول شخص در اختیار شماست. بازی بر اساس چند نفره است. اما آیا او در این امر موفق بوده است؟ پاسخ کاملا منفی است. چرا؟ الان میگم همه ما می دانیم که بازی های مبتنی بر چند نفره باید به گونه ای کار کنند که بازیکنان را با عناصر نوآورانه یا گیم پلی بی عیب و نقص جذب کند. اما چیزی که در واقع در این بازی شاهد آن هستیم، عدم وجود این دو است. اما در این مقاله به برخی از معایب اصلی بازی اشاره می‌کنیم که می‌توانید از پس آن‌ها برآیید یا خیر.

مورد اول یک باگ است، باگ ها و اشکالات زیادی در این بازی وجود دارد که فکر می کنم جامعه Chiter این بازی را دوست خواهد داشت. مثلا جایی رفتم که آدم نبود. بنابراین این مکان از سه طرف با دیوارهایی احاطه شده بود. سپس یک به اصطلاح کلاهبردار از دور و از پشت دیوار به سمت من شلیک کرد. خوب یعنی چی؟ کسی نیست که به مرد مؤمن بگوید مرا چگونه دیدی؟ و چطور از پشت دیوار به من شلیک کردی؟ خلاصه اگر اعصاب شما ضعیف است و به تقلب یا باگ حساس هستید، فکر می کنم اولین مورد نظر شما را در مورد بازی تغییر می دهد.

مورد دوم بازی ضعیف است. تیراندازی با تفنگ به گونه ای طراحی شده است که گاهی اوقات احساس می کنم دارم با تفنگ اسباب بازی تیراندازی می کنم. بازی های شوتر تا آنجا پیش رفته اند که در طراحی سلاح ها و محیط های مرتبط به واقعیت نزدیک شده اند. اما این بازی همان آش و همان کاسه است. البته بازی با این سبک بازی هیچ تفاوتی با بازی های 2014 ندارد.

سومین موضوعی که امروز بسیار آزاردهنده خواهد بود، بحث پایداری سرور است. سرورهای بازی اصلا پایدار نیستند و آزاردهنده است. می توان گفت مشکل از اینترنت ایران است اما باید بگویم که قبل از آزمایش همه چیز را درست کردم و مطمئن شدم مشکلی وجود ندارد. اینها آیتم های کلیدی هستند که مانند یک شمشیر دولبه عمل می کنند. پس اگر در این موارد مشکلی ندارید بسم الله شروع کنید. اما اگر خیلی حساس هستید بهتر است از این بازی دوری کنید.

از نظر گرافیکی به لطف موتور Unreal Engine 4 شاهد اتفاقات خوبی هستیم. اشیاء، محیط، سلاح ها و شخصیت ها به خوبی طراحی شده اند. بافت ها برای سال 2018 خوب هستند اما هنوز قابل تحمل هستند. نورپردازی بازی متوسط ​​است اما فرصت خوبی برای سازندگان بود تا گرافیک بازی را چند پله بالاتر ببرند. بازی با این قسمت مشکل چندانی ندارد اما سازندگان با آن مشکل دارند. بنابراین آنها به طور کامل از توانایی های Remedy برای بهبود کیفیت بازی استفاده نکردند و فقط می خواستند به جیب خود خدمت کنند.

هنوز در بحث موسیقی و صدا اثری نمی بینیم. یادم می آید زمانی که از مدرسه به خانه برگشتم و برای گوش دادن به موسیقی متن بی نظیر Call of Duty 2 به سمت کامپیوترم رفتم. البته در آن زمان فیلم گلادیاتور جدید بود و من آهنگ Now We Are Free را با صحنه نرماندی Call of Duty 2 ترکیب کردم که تبدیل به یک داستان فراموش نشدنی شد. خلاصه از نظر موسیقی، بازی های شوتر جدید در فقر هستند و X Crossfire نیز از این قاعده مستثنی نیست. بدترین قسمت در مورد اخراج سازندگان بازی، موسیقی متن آن است. تیراندازی ها به معنای واقعی کلمه وحشتناک هستند. بنابراین وقتی شلیک می کنید، احساس می کنید که صدا اسلحه نیست و یک نفر کنار شما می ایستد و با دهانش سروصدا می کند. به طور کلی، این بخش چیزی برای ارائه ندارد و مدیون است.

Crossfire X در سال 2022 برای کنسول های نسل هشتم و نهم و ویندوز منتشر خواهد شد.

به اختصار،…

کراس فایر ایکس به عنوان یک شوتر در تلاش است تا به یکی از بازی های مورد علاقه ایکس باکس تبدیل شود. اما فکر نمی‌کنم به این زودی اتفاق بیفتد.

میخرمش…

اگر از صبح تا شب مشغول بازی هستید و تمام بازی ها را تمام کرده اید و به دنبال یک بازی داستانی هستید، Crossfire X با خوشحالی منتظر شماست.

من نمیخرم…

این بازی به هیچ وجه برای گیمرهایی که به موسیقی و گیم پلی حساس هستند توصیه نمی شود، زیرا سازندگان در آنجا از شما استقبال نمی کنند.


 • نقاط ویجیاتو50
 • امتیاز کاربر

  24 رتبه بندی4/10

 • نمره متاکریتیک41

[ad_2]

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.