FaceCup – بسته شدن دومین رویداد ویژه زومیت

[ad_1]

هدف از این رویداد فیسکاپ ایجاد یک محیط رقابتی برای شناسایی افراد و تیم های با استعداد در تشخیص چهره. با توجه به برگزاری موفق اولین رویداد تشخیص چهره فیس کاپ، دومین دوره مشابه رویداد بین المللی FRVT در ساعت 1400 با تاکید بر دقت الگوریتم تشخیص چهره برگزار شد.

این رویداد همانند سال گذشته به صورت آنلاین برگزار شده و شرکت برای تمامی تیم های حقیقی و حقوقی فعال در زمینه تشخیص چهره و هوش مصنوعی آزاد است. تیم ها و افرادی که می خواستند در این رویداد شرکت کنند از طریق صفحه فیس بوک و در فاصله دسامبر تا فوریه ثبت نام کردند. 1400 نفر فرصت داشتند تا کد خود را در صفحه فیس بوک خود آپلود کنند. پس از ارزیابی کادر فنی و علمی رویداد از روی کدها، تیم های شرکت کننده بر اساس امتیازی که کسب کردند، رتبه بندی و تیم هایی که رتبه های بالاتر را کسب کردند، معرفی شدند.

آمار شرکت کنندگان دومین رویداد فیسکاپ

بیش از 365 تیم ثبت نام و 50+ تیم با موفقیت کدهای خود را در دور دوم رویداد Fiscup بارگذاری کردند. یکی از ویژگی هایی که در مورد این رویداد می توان گفت این است که هر تیم جدا از رتبه های کسب شده می تواند جذب شرکت های فعال در زمینه هوش مصنوعی شود.

مرکز نوآوری Nextra; حامی رویداد جام فیسبوک

در ابتدای مراسم اختتامیه دکتر. آصف کریمیمدیر عامل مرکز نوآوری نکسترا به معرفی خدمات و زمینه های تخصصی فعالیت مرکز نوآوری نکستا پرداخت و گفت:

مرکز نوآوری Nextra که یکی از فعال ترین مراکز نوآوری با سه بخش شتابدهنده، فضای کاری مشترک و استودیو راه اندازی است، در پنج حوزه مخابرات، شهر هوشمند، اینترنت اشیا، بلاک چین و امنیت سایبری فعالیت می کند. در این مرکز همواره تلاش کرده‌ایم تا شرایط لازم را برای جوانان مستعد و مشتاق فراهم کنیم تا پل موفقیت و راه‌اندازی کسب‌وکاری درخشان را ایجاد کنند. این رویداد فیسبوک اکنون حاصل ماه ها تلاش بی وقفه مرکز نوآوری Nextra، دومین دوره خود را با موفقیت و استقبال بی نظیر فعالان هوش مصنوعی پشت سر گذاشته است.

نتیجه این رقابت جذاب و بسیار تخصصی هرچه باشد، موضوعی که ارزش رویدادهایی مانند فیس بوک را تعیین می کند این است که برای فعالان و علاقه مندان این امکان وجود خواهد داشت که به طور فزاینده ای استعدادها و استعدادهای خود را ارتقا دهند و راه خود را پیدا کنند. برای این چیزی جز موفقیت و سربلندی وجود ندارد. همه ما در تلاش هستیم تا با گسترش این گونه رویدادها و فعالیت ها، کارشناسان و علاقه مندان حوزه فعالیت مرکز نوآوری نکست را کشف کنیم و در راستای توسعه اکوسیستم نوآوری کشور گام های بلندتری برداریم.

گزارش عملکرد دومین دوره فعالیت تشخیص چهره فیس بوک

خانم دکتر افتادگی برادردبیر اجرایی دومین رویداد ویژه تشخیص چهره فیس‌کاپ نیز جای او را گرفت و درباره رویداد فیسبوک اظهاراتی ارائه کرد. او بیان کرد:

فیس‌کاپ، اولین رویداد خصوصی تشخیص چهره ایران، در دومین دوره خود مفتخر به میزبانی جوانان فعال و متخصص در زمینه هوش مصنوعی شد. دومین دوره رویداد Fiscup از آذر ماه 1400 آغاز شد و تیم ها و شرکت کنندگان شروع به نوشتن کد خود کردند و تا بهمن 1400 فرصت داشتند تا کدهای خود را ارسال کنند.

پس از پایان مهلت ارسال کدها، پردازش کدهای ارسالی آغاز می شود و با بستر هوش مصنوعی بیش از 3000 کد AIBOX، یکی از پروژه های فعال در استارتاپ استودیو Nextra پردازش شده و اکنون برندگان این رویداد مشخص خواهند شد. تیم‌ها و افرادی که کدهای خود را با موفقیت ارسال می‌کنند، می‌توانند از تنوع گسترده فرصت‌های شغلی موجود در سازمان‌های هوش مصنوعی استفاده کنند.

جلسه احراز هویت چهره به چهره: فرصت ها و تهدیدها

نشست تخصصی با مدیریت دکتر در پایان دومین رویداد تخصصی فیسکاپ محمد صبریدبیر علمی رویداد Fiscup، با مهمانان با موضوع “احراز هویت شخصی؛ فرصت ها و تهدیدها”، دکتر. مرتضی ترک تبریزعضو هیئت مدیره بانک تجارت، مهندس عباس خداوردیمعاون فناوری اطلاعات شرکت ماتیران دکتر علیرضا محیامعاون فناوری اطلاعات بانک ملی، دکتر ر. مهران محرمیانمعاون فناوری های نوین بانک مرکزی و دکتر حمیدرضا نایینیاو مدیرعامل Bilişim Hizmetleri A.Ş بود.

بعد

در این جلسه با توجه به سوالات و مشکلات مطرح شده از سوی دبیر جلسه، میهمانان جلسه با بیان مطالبی، تجربیات و راهکارهای خود را در احراز هویت حضوری بیان کردند، مشکلات بیان شد، به اختصار بیان شد.

معرفی پلتفرم هوش مصنوعی AIBOX

دکتر میلاد سجادیمدیر فنی مرکز نوآوری نکسترا نیز در این مراسم حضور یافت و به تشریح فعالیت های جاری استودیوی استارت آپی مرکز نوآوری نکسترا پرداخت و گفت:

در حال حاضر دو پروژه AIBOX و BINABOX در شروع استودیو Nextra در حال بهره برداری هستند و در هفته های آتی آماده بهره برداری و سرویس هستند. در مورد ارتباط AIBOX و رویداد فیس بوک، لازم به ذکر است که با توجه به ارتباط این دو موضوع، تصمیم بر این شد که کدهای ارسالی شرکت کنندگان در این رویداد به شرح زیر باشد. پلتفرم هوش مصنوعی AIBOX فرآوری شده. این امر منجر به آزمایش این پروژه شد و تمام مراحل را با موفقیت به پایان رساند.

بررسی مشکلات و موانع توسعه فناوری های نوین

مهندس در ادامه مراسم اختتامیه رضا باقریدر میان مهمانان ویژه این مراسم، دبیر هیأت اجرایی فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات، پروفسور وی با اشاره به مشکلات و موانعی که برخی فرآیندهای بروکراتیک پیش روی پیشرفت فناوری قرار می دهد، ابراز امیدواری کرد که مسیر رشد در حوزه های مرتبط با اقدامات اندیشیده شده و برنامه های تدوین شده هموارتر شود. . نقطه عطف این اختتامیه، انتشار سخنان رهبر معظم انقلاب درباره هوش مصنوعی بود.

برنده Fiskup 1400

در قسمت پایانی مراسم، نوبت به معرفی برندگان رویداد فیسکاپ می رسد. در این قسمت سه تیم برتر دور دوم رویداد تشخیص چهره فیس‌کاپ معرفی و به شرح زیر معرفی شده‌اند:

  • دیتامون
  • ماسک
  • زن

    بعد

تیم های منتخب در این رویداد بلافاصله جوایز خود را دریافت کردند و آماده پیوستن به مرکز نوآوری Nextra شدند. ناگفته نماند که مرکز نوآوری Nextra از تیم‌های منتخب دعوت می‌کند تا به این مجموعه بپیوندند تا به شیوه‌ای منحصر به فردتر و منحصر به فرد برای گسترش ایده‌های خود و تبدیل آن به یک کسب‌وکار موفق کار کنند.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم