Falcon Shores Intel; CPU و GPU در یک اسلات – Zomit

[ad_1]

اینتل گام بزرگ بعدی خود را در پلتفرم‌های رایانش ابری، با کد Falcon Shores، در روز پنجشنبه، 17 فوریه 2014 اعلام کرد. در این واحد پردازشی، اینتل هسته های همه کاره x86 و هسته های گرافیکی محاسباتی Xe-HPC را در همان اسلات حافظه با پهنای باند بالا ارائه می دهد. انتظار می رود این محصول در سال 2024 وارد بازار شود.

شاهین-سواحل-3

قرار دادن هسته‌های پردازشگر x86 و هسته‌های گرافیکی Xe-HPC در یک سوکت و طراحی حافظه با معماری یکپارچه، اینتل را قادر می‌سازد تا تراکم محاسباتی هر سوکت را بیش از پنج برابر بیشتر از پلتفرم‌های موجود افزایش دهد و ظرفیت و پهنای باند حافظه را پنج برابر بیشتر از طرح‌های موجود افزایش دهد. عملکرد بیشتر و بیش از پنج برابر بهتر در هر وات نسبت به سیستم عامل های فعلی در فوریه 1400.

به گزارش Tomshardware، راجا کدوری، مدیر عامل سیستم‌های شتاب دهنده و گرافیک اینتل، در 17 فوریه 2022، درست ساعاتی قبل از شروع اجلاس سرمایه‌گذاری 2022، اعلام کرد:

اینتل در حال کار بر روی یک معماری کاملاً جدید با نام رمز Falcon Shores است که هسته های x68 و هسته های شتاب دهنده گرافیکی Xe را در سوکت های Xeon با استفاده از فناوری های بسته بندی نسل بعدی، حافظه و الگوریتم های حافظه خارجی برای عملکرد و عملکرد ترکیب می کند. برای محاسبه مجموعه داده های بزرگ سیستم عالی است. و آموزش مدل های غول پیکر هوش مصنوعی.

در حال حاضر، اینتل بر استفاده از دو نوع واحد محاسباتی، واحد پردازش Falcon Shores تاکید دارد. XPU (ترکیب CPU و GPU). در Falcon Shores، این شرکت از رویکرد چندتراشه‌ای/مژولار اینتل برای طراحی پردازنده بهره می‌برد که نسبت انعطاف‌پذیری از هسته‌های x86 و Xe-HPC را برای پردازش‌های وابسته به برنامه ارائه می‌دهد.

شاهین-سواحل-2

گفته می شود کاشی های پردازنده و پردازنده های گرافیکی این واحد با استفاده از فرآیند Angstrom ساخته شده اند که می تواند همان فناوری Intel 18A یا Intel 20A باشد. پس از ایجاد این کاشی ها، با استفاده از فناوری های بسته بندی پیشرفته اینتل مونتاژ می شوند. در واقع این فناوری در تولید واحد فرآوری Falcon Shores نقش اساسی دارد.

مقالات مرتبط:

آنگستروم یک واحد طول برابر با 0.1 نانومتر است. نقشه راه رسمی اینتل فناوری angstrom 2024 (Intel 20A) را برای سال 2024 نشان می دهد.

پردازنده‌های گرافیکی و پردازنده‌های گرافیکی این واحد از حافظه یکپارچه با پهنای باند بالا برای افزایش عملکرد و ساده‌سازی برنامه‌نویسی گرافیک محاسباتی استفاده می‌کند. اینتل حتی به نوع جدیدی از حافظه های توسعه یافته اشاره می کند، اما توضیح بیشتری نمی دهد.

فرآیند تولید Falcon Shores می گوید:

Falcon Shores با مجموعه ای چشمگیر از فناوری ها ساخته شده است: فرآیند Angstrom، بسته بندی نسل بعدی، الگوریتم حافظه خارجی پیشرو در صنعت، و حافظه مشترک با پهنای باند فوق العاده توسعه یافته توسط اینتل. ما در مورد این معماری بسیار هیجان‌زده هستیم زیرا طیف وسیع‌تری از وظایف را نسبت به راه‌حل‌های گسسته موجود تسریع می‌کند.

شاهین-سواحل-1

ابررایانه های مدرن به طور همزمان از پردازنده های همه کاره برای اجرای برنامه هایی که به عملکرد قدرتمند تک رشته ای نیاز دارند و از شتاب دهنده های GPU برای اجرای وظایف موازی استفاده می کنند. در حال حاضر، ثابت شده است که عملکرد، قدرت و هزینه‌های این معماری متعادل است و ادغام متراکم‌تر CPU و GPU در این واحد، عملکرد را بیشتر بهبود می‌بخشد و محاسبات تسریع را برای اجرای برنامه‌های بیشتر قادر می‌سازد.

واحد پردازش Intel Falcon Shores یکی از گام های کلیدی این شرکت برای فعال کردن ابررایانه های کلاس ZettaFLOPS تا سال 2027 خواهد بود. اینتل معتقد است معماری‌های پردازشی جدیدی (یعنی معماری‌های x86 و Xe)، فناوری‌های پردازشی جدید و روش‌های بسته‌بندی پیشرفته، حافظه سریع‌تر و رابط‌های ورودی/خروجی یکپارچه (فوق یکپارچه) وجود دارد تا کارایی ابررایانه‌ها را طی پنج سال هزار برابر افزایش دهد. پهنای باند و اتصال) (بسته بندی پیشرفته) و معماری سیستم جدید. این شرکت می گوید Falcon Ridge تمام عوامل مورد نیاز برای ابررایانه های کلاس ZettaFLOPS را ترکیب می کند.

شاهین-سواحل-4

محاسبات مقیاس زتا به ابرکامپیوترهایی اشاره دارد که به اندازه یک بال زتا عملکرد دارند. یک زتافلاپ برابر با هزار اگزافلاپس یا 10 به توان 21 فلاپ (عملکرد ممیز شناور در ثانیه) است. یک سیستم کامپیوتری در مقیاس زتا می تواند داده های واحد ممیز شناور بیشتری نسبت به هر دستگاه دیجیتال موجود تولید کند.

او گفت: «اینتل در تلاش برای انجام این کار است.

برای استفاده از فناوری امروزی، به پیشرفت های قابل توجهی در معماری، بهره وری انرژی و مدیریت حرارتی، فرآیندهای تولید و بسته بندی، ظرفیت حافظه، الگوریتم های حافظه خارجی و پهنای باند نیاز داریم. اینتل در حال کار برای اصلاح مسیر محاسباتی در مقیاس زتا است.

[ad_2]

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما