Geekbench قصد دارد تبلت های سری گلکسی اس 8 را از لیست خود – زومیت حذف کند

[ad_1]

صرف نظر از اینکه آیا کاربران از گوشی های هوشمند خود به طور کامل استفاده می کنند یا خیر، هیچ کس حاضر نیست به ادعاهای گمراه کننده در مورد عملکرد تلفن خود گوش دهد. همچنین، هیچکس از کاهش سرعت گوشی های گران قیمت که عمدتاً توسط سازندگان ساخته می شود، خوشش نمی آید و در برخی موارد حتی می تواند منجر به شکایت علیه سازنده شود. پیش از این گزارش‌هایی مبنی بر ادعاهای نادرست سامسونگ درباره عملکرد برخی از گوشی‌های رده بالای این شرکت منتشر شده بود. اما به نظر می رسد داستان به همین جا ختم نمی شود.

سرویس بهینه سازی بازی سامسونگ با نام GOS به صورت پیش فرض بر روی برخی از دستگاه های این شرکت نصب شده است. گفته می شود این برنامه عملکرد بیش از 10000 برنامه غیر مرتبط با بازی از جمله Microsoft Office و YouTube را محدود می کند. این بدان معناست که CPU و GPU با ظرفیت کامل کار نمی کنند و نمایشگر دستگاه به اندازه وعده سامسونگ شفاف نیست. تا همین اواخر، کاربران قادر به دور زدن عملکرد GOS بودند. با این حال، آخرین به روز رسانی برای Samsung One UI این کار را غیرممکن کرده است.

به گفته فون آرنا، استدلال سامسونگ این است که کنترل GOS عملکرد دستگاه را بهینه می کند تا از تاخیر بازی و مدیریت بهتر دما جلوگیری کند. البته غول فناوری کره ای هنوز تایید نکرده است که GOS بر برنامه های غیر بازی نیز تاثیر می گذارد.

وب سایت AndroidPlus بیان می کند که GOS یک سیستم پیچیده است که عوامل مختلفی از جمله دما و نرخ فریم را در نظر می گیرد و در عین حال عملکرد را به سطوح مختلف محدود می کند. سامسونگ اکنون به‌روزرسانی جدیدی ارائه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد GOS را غیرفعال کنند.

با این حال، تصور عمومی این بود که سامسونگ ناصادق بود. به خصوص که این شرکت برنامه های معیار را از لیست برنامه های کنترل شده توسط GOS حذف کرده است، به این معنی که بنچمارک ها عملکرد دستگاه ها را بهتر از آنچه که هستند نشان می دهند.

مقایسه Tab S8

در نتیجه این اقدامات، Geekbench چهار گوشی آخر سری گلکسی اس را از لیست خود حذف کرده است که در میان آنها سری گلکسی اس 22 نیز وجود دارد. اکنون به نظر می رسد این بنچمارک قصد دارد سری گلکسی تب اس 8 را نیز از لیست خود حذف کند. AndroidPolis اعلام کرده است که GOS بر عملکرد جدیدترین تبلت های سامسونگ نیز تأثیر می گذارد.

زمانی که اپلیکیشن Geekbench برای فریب دادن سیستم GOS سامسونگ به Genshin Impact تغییر نام داد، نمرات عملکرد تک هسته ای و چند هسته ای آن کمتر از آنچه قبلا اعلام شده بود بود. اما اگر geekbench به صورت استاندارد در دستگاه های سامسونگ اجرا شود، ارقام امتیازات عملکرد در این معیار بالاتر خواهد بود.

مقالات مرتبط:

تاثیر تایید شده GOS بر هر سه نسخه Galaxy Tab S8، Tab S8 Plus و Tab S8 Ultra. با این حال، مدل های قدیمی تر مانند S7 Tab و S5e Tab تحت تأثیر این سرویس قرار نگرفتند.

خروجی های متفاوت در امتیاز بنچمارک گلکسی تب های جدید سامسونگ نشان می دهد که تاثیر GOS بر این تبلت ها به اندازه تاثیر این سرویس در سری گلکسی اس 22 نیست، که ممکن است تا حدی به دلیل بزرگ بودن تبلت در مقایسه باشد. به گوشی های هوشمند؛ زیرا تبلت ها می توانند به راحتی گرمای تولید شده توسط اجزای داخلی را مدیریت کنند. این نشان می دهد که ادعای سامسونگ در مورد تأثیر GOS برای کاهش دمای دستگاه ممکن است درست باشد.

شایان ذکر است که سامسونگ اولین شرکتی نیست که این کار را انجام می دهد و شرکت های دیگری مانند OnePlus و Apple در گذشته به رفتارهای مشابه متهم شده اند.

البته Geekbench نمی تواند قصد شرکت ها برای کاهش عملکرد دستگاه ها را نادیده بگیرد و اکنون آماده است تا سری گلکسی تب اس 8 را از لیست خود حذف کند. به نظر نمی رسد این موضوع تاثیر زیادی بر خریداران سری گلکسی تب اس 8 داشته باشد. اما قطعا بر شهرت سامسونگ تاثیر منفی خواهد گذاشت.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم