PS: آبی عزیز جدایی تلخ – ورزش سه

[ad_1]

کد خبر: 1813601 |
13 شهریور 1400 شهریور 14:18 |
18,976 بازدید |

7
نظرات

به بهانه پایان همکاری چلسی و رومن آبراموویچ

رومن آبراموویچ مالک چلسی در وبسایت این باشگاه اعلام کرد که تصمیم به فروش چلسی گرفته است.

به گزارش “ورزش کیو”، یک نگاه به این مدت کافی است: 21 جام در 3 سال. یک دوره تاریخی قبل از شکست قرارداد به ظاهر دائمی با چلسی. ثروت بی‌اندازه رومن آبراموویچ او را وارد دنیای افرادی مانند پوتین کرد و مطمئناً بدون ولادیمیر به آنجا نمی‌رسید. اما ما می دانستیم که یک زمان خوب و شیرین هرگز برای همیشه دوام نخواهد داشت. به دلیل تشدید تحریم‌های اقتصادی، ورود نیروهای روسی به اوکراین و مسدود شدن ثروت روس‌های ثروتمند، تیم فوتبال چلسی آبراموویچ چلسی روسیه اکنون به فروش می‌رسد.
او بدون شک مسئول تبدیل و ارتقاء چلسی به یکی از بزرگترین تیم های فوتبال جهان بود. او نامی است که در طول 4 سال فراموش نشدنی او در چلسی زیاد در موردش نشنیده بودیم، بنابراین آخرین اظهارات او کاملاً غافلگیرکننده بود. او در انتقال احساس بی عیب و نقص خود به چلسی کوتاه و موثر است. هسته عاطفی پیام دو کلمه ای او واضح بود:

لطفا بدانید که این تصمیم بسیار دشوار است و من را آزار می دهد.
ما واقعاً نمی دانیم این مرد چقدر انگلیسی بود، او زبان را احتمالاً کمتر از آن چیزی که خیلی ها تصور می کنند فهمیده بود، اما یک حسرت و اندوه درونی در کلمات وجود داشت. من مطمئن هستم که بسیاری از هواداران چلسی با وجود فاجعه ای که ولادیمیر پوتین برای اوکراین به ارمغان آورده است، امروز به طور خصوصی و محرمانه این درد را در میان خواهند گذاشت. خریداران بالقوه چلسی، هانس‌گرگ وایس و همتایان آمریکایی‌شان، ثروت زیادی دارند، اما هیچ‌کدام به پای بازیکن روسی که باشگاه متوسط ​​انگلیسی را به یکی از غول‌های اروپا تبدیل کرده است، نمی‌رسند.
آبراموویچ منتظر دیدار نهایی خود از استمفورد بریج است. “وقتی برای آخرین بار از همه شما خداحافظی می کنم” بسیار زیبا خواهد بود. بسیاری از هواداران می خواهند قدردان شادی و زندگی در دنیای فوتبال باشند که این مرد برای آنها به ارمغان آورد. به هر حال، بسیاری نمی خواهند جشن بگیرند.
اشاره او به “دستاوردهای مشترک ما” نشان دهنده تمایل به یادآوری و تجلیل از آنچه چلسی و هواداران در این مدت انجام داده اند. با این حال، ذکر این نکته مهم است که تمام فروش خالص باشگاه به مبلغ تقریبی 6 میلیارد ین به یک بنیاد “به نفع همه قربانیان جنگ در اوکراین” اختصاص خواهد یافت. با توجه به 3 میلیارد دلار ثروت و دارایی های شخصی، از جمله یک قایق بادبانی 4 میلیون دلاری با سیستم شناسایی موشک، یک میلیارد دلار ممکن است از نظر مالی چندان زیاد به نظر نرسد.

اما در این مورد، هیچ یک از ما نباید فریب برخی از ایده های کاملاً انسانی را بخوریم. هنگامی که آبراموویچ در ماه فوریه برای جشن قهرمانی تیمش در جام جهانی باشگاه ها در ابوظبی توقف کرد، درها سریعتر از آنچه فکر می کرد به روی او بسته شد. احتمالاً این کمک مالی مانند فروش باشگاه به او تحمیل شده است.
تنها چهار روز پس از پیروزی در زمین فوتبال، او برای دفاع از خود در برابر عواقب مالی حمله قریب الوقوع به اوکراین آماده می شد. او بی سر و صدا به مقامات مالی خود دستور داد تا سهام خود در اوراز، بزرگترین فولادساز روسیه را بفروشند تا در مواجهه با تحریم ها آسیب کمتری ببینند. رومن به خوبی می دانست چه چیزی در راه است.
درخواست‌های متعدد نمایندگان بریتانیا از بریتانیا برای مصادره دارایی‌های او و بسیاری دیگر، به‌ویژه نماینده پارلمان کریس برایانت، جدی‌تر و شدیدتر از آن چیزی بود که آبراموویچ پیش‌بینی می‌کرد. وی تلاشی عجولانه و غیرمنطقی برای یافتن راهی برای واگذاری باشگاه به متولیان خیریه انجام داد و مانعی در برابر ضرر باشگاه قرار داد بدون اینکه هر یک از این افراد را عمیقاً مخالف این تصمیم بداند.
فروش چلسی اکنون قابل قبول تر به نظر می رسد. کابوس رکود چلسی غیرممکن است. برخی از دارایی های تحریم شده روسیه که نه می تواند در آن سرمایه گذاری کند و نه می تواند بفروشد، اکنون اندکی کاهش یافته است و قصد دارد تجارت کند.
اما سخنان جدایی مرد 9 ساله به دور از تحقیر کامل دخترش سوفیا و پوتین است. در حرف پدرت هنوز پشیمانی و ندامت نیست. من شک ندارم که درگیری عاطفی در درون آبراموویچ بوده و بیان نشده باقی مانده است. ثروت بی‌اندازه او را به یکی از حاکمان فوتبال جهان تبدیل کرد. صحنه هنر پترزبورگ به دنیایی دیگر. اما بدون حمایت مردی به نام “ولادیمیر” به آن دنیا نمی رسید.

اکنون سفر به پایان رسیده است. خط آخر این سفر که با خرید 1402 میلیونی در ماه جولای آغاز شد، با مشارکت ژوزه مورینیو سرعت گرفت. در تحول بنیادین فوتبال انگلیس در این دوره شکی نیست. در این 4 سال مربیان درجه یک آمدند و رفتند. 2-4 با مورینیو احتمالا بهترین بود.

عکسی از فرانک لمپارد، دیدیه دروگبا و دوران نوجوانی آبراموویچ در کنار اسنوپ داگ خواننده رپ آمریکایی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد. تصویر به وضوح نشان می دهد که چرا مالکیت چلسی برای او مهمتر از هر چیز دیگری است. آبراموویچ با یک پیراهن چوگان با یک پیراهن چوگان ایستاده است، عرق یک شب عالی که به پیشانی او چسبیده است، و به نظر نمی رسد موفقیت رومن را باور کند.
روزهای زیبایی بودند، روزهای روشن. تا پوتین، مرد قوی و غیرقابل توقف روسی که او را بزرگ کرد، دلیل اصلی رفتن اجباری او و تسلیم و رفتن چلسی محبوبش بود.

امیرحسین صدر

[ad_2]

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما