RTX 3070 قدرتمندتر از Intel Arc Alchemist در OpenCL Benchmark – Zomit به نظر می رسد

[ad_1]

کارت گرافیک پرچمدار Intel Arc Alchemist در آخرین مقایسه پایگاه داده OpenCL با فرکانس 2.4 گیگاهرتز کار می کرد، اما همچنان به اندازه RTX 3070 انویدیا (خانواده آمپر) امتیاز کسب نکرد. RTX 3070 انویدیا یکی از بهترین کارت‌های گرافیک موجود در بازار به حساب می‌آید، اما پرچم‌دار انویدیا نیست و تیم سبز نیز پردازنده‌های گرافیکی قدرتمندتری در بازار دارد.

به گفته توماس هاردور، اینتل مدت هاست اعلام کرده که قصد دارد در بازار کارت گرافیک حضوری جدی داشته باشد. اگر شرایط غیرمنتظره ای پیش نیاید، در سه ماهه دوم سال جاری شاهد عرضه کارت های گرافیک سری DG2 برای پلتفرم دسکتاپ خواهیم بود.

گفته می شود کارت گرافیک پرچمدار Arc Alchemist دارای حداکثر 512 واحد اجرایی (EU) و 16 گیگابایت حافظه GDDR6 است. نمایشگر جدید Intel Arch Alchemist در Geekbench 5 نشان می دهد که این کارت گرافیک توانایی ضبط سرعت کلاک 2.4 گیگاهرتز را دارد. این عدد احتمالا به سرعت کلاک کارت گرافیک مربوط می شود.

فراموش نکنید که ما در کنار نمونه های مهندسی هستیم. بنابراین ممکن است این سرعت ساعت در آخرین نمونه کارت گرافیک تغییر کند.

امتیاز کارت گرافیک Intel Arc Alchemist در OpenCL

کارت گرافیک Intel Alchemist Arc بر اساس پلتفرم CoffeeLike و تست های بنچمارک، همراه با پردازنده احتمالاً 6 هسته ای و 6 هسته ای Core i9-9600K است. در حال حاضر، پلتفرم هدف کارت گرافیک را نمی دانیم، اما به احتمال زیاد با محصولاتی از کلاس دسکتاپ مواجه خواهیم شد.

اگر نگاهی به قدرت پردازش GPU بر اساس مشخصات اعلام شده بیندازیم، می بینیم که Intel Arch Alchemist باید حدود 20 ترافلاپ قدرت پردازش FP32 را ارائه دهد. کارت گرافیک مطمئنا بهترین معیار برای صحبت در مورد قابلیت های بازی نیست، اما FP32 تنها چیزی است که در حال حاضر داریم.

بر اساس قدرت FP32، DG2-512 از نظر تئوری باید همان عملکرد GeForce RTX 3070 را داشته باشد. کارت گرافیک AMD Radeon RX 6700 XT (به نام Big New) قدرت مشابهی را ارائه می دهد.

OpenCL Intel Arc Alchemist / مقایسه کارت گرافیک Intel Arc Alchemist با پردازنده گرافیکی Nvidia و AMD

کارت گرافیک Intel Arch Alchemist در تست های OpenCL امتیاز 85448 را کسب کرد. توجه داشته باشید که امتیازات OpenCL بهترین راه برای ارزیابی عملکرد بازی کارت گرافیک شما نیست. در هر صورت، امتیاز کسب شده در OpenCL، قدرت کارت گرافیک اینتل را در محدوده RTX 2070 انویدیا قرار می دهد. در مقایسه، کارت گرافیک جدید اینتل حدود 40 درصد کمتر از RTX 3070 قدرتمند به نظر می رسد.

بار دیگر تاکید می کنیم که امتیاز Arch Archimist اینتل بر اساس نمونه اولیه مهندسی این کارت گرافیک است و تیم آبی در نهایت می تواند محصول قدرتمندتری را ارائه دهد.

مقالات مرتبط:

در معیار دیگری، یک مدل مهندسی شبیه به DG2-512 با حداکثر سرعت کلاک 2.1 گیگاهرتز می تواند قدرت پردازش بیشتری نسبت به GeForce RTX 3070 Ti در برخی کارها ارائه دهد. به نظر می رسد اینتل در طول زمان توانسته است سرعت ساعت کیمیاگر را بیشتر بهینه کند. شایعات قبلی حاکی از آن بود که کارت گرافیک پرچمدار اینتل در نهایت به سرعت کلاک 2.4 گیگاهرتز یا 2.5 گیگاهرتز خواهد رسید.

اواخر سال گذشته، مقایسه کارت گرافیک اینتل در بازی خاکستر تکینگی ظاهر شد. این معیار عملکرد بازی را بهتر از OpenCL بررسی می کند. چندی پیش نمونه مرموزی از کیمیاگر نیز امتیازی مشابه GeForce RTX 3070 کسب کرد.

توجه: عکس مقاله رسمی نیست و طراحی جدیدترین مدل کارت گرافیک اینتل را نشان نمی دهد.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم