Snapdragon 8 Generation One در تست تراکم چند هسته ای Geekbench 8100 شکست خورد – Zomit

[ad_1]

نسل اول پردازنده اسنپدراگون 8 این روزها برای حفظ موقعیت خود در برابر بزرگترین رقیب خود، مدیاتک، مشکل دارد. مدیاتک همچنین به لطف پردازنده های سایز قدرتمند خود که توسط TSMC ساخته شده است، فشار بر کوالکام را افزایش داده است.

اسکرین شات class=

مزیت های اولیه بنچمارک Dimensity 9000 نشان می داد که پردازنده نسبت به Snapdragon 8 Gen 1 برتری دارد، اما این مزیت برای MediaTek کافی به نظر نمی رسید و اکنون با توجه به نتایج بنچمارک Gizmochina و Gibbon، پرچمدار Qualcomm Dimensity 8100 نیز شکست خورده است.

خبرچین معروف Digital Chat Station نتایج بنچمارک Geek Benchmark را در 5 مارس 2014 در شبکه اجتماعی Weibo به اشتراک گذاشت. با توجه به این نتایج، پردازنده مدیاتک می تواند به راحتی دو پردازنده دیگر را در تست چند هسته ای شکست دهد. هر سه دستگاه تست شده از برند Riley انتخاب شدند و تلفن برنده RMX3562 این برند یا GT NEO3 بود که به زودی عرضه می شود.

سایز 8100

اسنپدراگون 8 نسل اول

اسنپدراگون 888

با این حال، Dimension 8100 به لطف هسته های فوق العاده قدرتمند Cortex-X1 در هر دو پردازنده کوالکام، در 956 تست تک هسته ای آخرین رتبه را به دست آورد.

شکست دو پردازنده پرچمدار کوالکام که حتی بهترین پردازنده های سال هم نیستند، شهرت خوبی برای سازنده کوالکام به همراه نخواهد داشت. در واقع، Dimension 9000 پردازنده پرچمدار مدیاتک در سال 2022 خواهد بود و پردازنده های Dimension 8000 Series تنها در گوشی های هوشمند میان رده و میان رده مورد استفاده قرار خواهند گرفت. همچنین، پردازنده‌های 8000 تراکم از فرآیند 5 نانومتری قدیمی‌تر در مقایسه با فرآیند پیشرفته 4 نانومتری استفاده شده در نسل اول اسنپدراگون 8 استفاده می‌کنند.

به نظر می رسد کوالکام برنامه هایی برای جبران عملکرد ضعیف پردازنده نسل اول اسنپدراگون 8 دارد. به احتمال زیاد، این شرکت قصد دارد نسخه ارتقا یافته پردازنده پرچمدار خود را با شماره مدل SM8475 عرضه کند. نسل بعدی نسخه اسنپدراگون پلاس توسط سامسونگ تولید نخواهد شد و کوالکام در ساخت آن از فرآیند پیشرفته 4 نانومتری TSMC استفاده خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که عملکرد پردازنده اسنپدراگون 8 ارتقا یافته در برابر رقبا چگونه خواهد بود.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم