SpaceX و ماهواره های آن برای فضانوردان و زمین خطرناک هستند. ناسا می گوید | دیجیاتو

[ad_1]

ناسا با انتشار نامه ای در مورد پروژه نسل دوم استارلینک و ماهواره های اسپیس ایکس نگرانی های خود را بیان کرده اند. در این نامه آمده بود که این پروژه می تواند حتی جان فضانوردان را به خطر بیندازد و برای مردم سراسر جهان تهدیدی باشد.

در اوایل سال 2022، خدمات فضایی ایلان ماسک برنامه‌های جدیدی را برای پرتاب نسل دوم ماهواره‌های Starlink اعلام کرد که 30000 ماهواره دیگر را به فضا ارسال می‌کند. اما ناسا در نامه جدید خود نسبت به خطرات احتمالی آن هشدار داد. ماموریت های فضایی ادامه دارد و حتی زندگی انسان با اشاره به.

فضای X

خطرات ماهواره های اسپیس ایکس

یکی از نگرانی های اصلی ناسا شلوغی بیش از حد مدار نزدیک به زمین است. با توجه به شرح این نامه، اکنون بیش از 25 هزار جرمی در این مدار شناسایی شد که حدود 6100 مورد آن دارای عمق کمتر از 600 کیلومتر هستند. کف یک جسم نزدیکترین فاصله به زمین در مدار آن است.

ناسا مدعی است که این تعداد را افزایش خواهد داد ماهواره های اسپیس ایکسبا این نوع افسردگی، تعداد جرایم خیلی سریع افزایش می یابد. با این حال، ناسا و سایر آژانس‌ها احتمالا باید مسیر ماموریت‌های خود را تغییر دهند تا از برخورد با ماهواره‌های این شرکت جلوگیری کنند.

بدیهی است که این می تواند مشکل ساز باشد، به خصوص اگر یکی از این صورت های فلکی مانع برخورد با چیزی شبیه به شکل زیر شود. ایستگاه فضایی بین المللی این چیزی است که فضانوردان را در معرض خطر قرار می دهد.

نگرانی اصلی دیگر این است که ماهواره‌های SpaceX می‌توانند سیستم‌های دفاعی سیارکی موجود را مختل کنند. او در نامه ناسا نوشت:

ناسا پیش‌بینی می‌کند که هر تصویری از یک سیارک که برای محافظت از یک سیاره در برابر برخوردهای خطرناک بررسی می‌کند، یک ماهواره استارلینک در خود خواهد داشت که بخش‌هایی از تصاویر را غیرقابل استفاده می‌کند و کارایی تحقیقات سیارک‌ها را کاهش می‌دهد.

با این حال، ناسا همچنین توضیح می دهد که دیدن سیارک ها در حال حرکت به سمت زمین دشوارتر می شود.

[ad_2]

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما