VoLTE چیست و چگونه آن را در گوشی های سامسونگ فعال کنیم؟ – زومیت

[ad_1]

قبل از ظهور نسل بعدی شبکه های تلفن همراه و گسترش «اینترنت همراه»، تلفن های همراه کارکرد چندانی جز تماس و پیام رسانی نداشتند. این گوشی‌ها که تحولات نسل جدید صنعت ارتباطات و تلفن همراه را دنبال می‌کنند، اکنون به دستگاه‌های هوشمندی تبدیل شده‌اند که وظیفه اصلی آنها برقراری تماس تلفنی نیست، بلکه ارائه بسترهای اتصال به اینترنت با ظرفیت و سرعت است. آنها را به ابزارهایی با کارکردهای بیشمار تبدیل کرده است که بدون آنها زندگی روزمره مردم تقریباً به طور کامل قطع می شود.

این در حالی است که اینترنت همراه نه تنها نتیجه پیشرفت شبکه تلفن همراه است، بلکه نسل های مختلف مخابرات نیز نقش موثری در بهبود وضعیت و کیفیت تماس های تلفنی دارند. با ورود نسل چهارم شبکه تلفن همراه، یکی از تغییرات بزرگ در ارتباطات با فناوری VoLTE رخ داد.

VoLTE چیست و چه کاربردی دارد؟

VoLTE یا Voice over LTE فناوری است که به شما امکان می دهد از طریق شبکه LTE تماس برقرار کنید. به طور پیش فرض امکان برقراری تماس در شبکه 2G / 3G وجود دارد، در حالی که در شبکه 4G LTE اینطور نیست و این فناوری برای حل این مشکل توسعه یافته است.

در اینجا تفاوت وجود دارد و این روشی است که برای جستجو استفاده می شود. به طور کلی، روش سنتی برقراری تماس، سوئیچینگ مدار است، یعنی انتقال تماس از طریق یک کانال ثابت. با این حال، این مورد در مورد تماس‌های VoLTE نیست و از روش سوئیچینگ بسته برای برقراری تماس استفاده می‌شود، یعنی از یک مسیر از پیش تعیین‌شده با ظرفیت محدود برای انتقال داده استفاده نمی‌کند، اما می‌توان از هر مقدار ظرفیت شبکه موجود استفاده کرد. بسته بین مبدا و مقصد مبادله می شود که عملکرد آن دقیقاً مشابه اتصال دستگاه های فعال در یک شبکه است.

این امر باعث بهبود کیفیت تماس های صوتی می شود که یکی از اصلی ترین و مهم ترین مزیت های این فناوری است. علاوه بر این مشکل عدم امکان برقراری تماس تلفنی در شبکه LTE نیز برطرف شده است و برای این منظور دیگر سوئیچ بین شبکه های 3G/2G انجام نمی شود و در نتیجه تاخیر ناشی از این انتقال از بین می رود. در این انتقال بین شبکه های مختلف، دستگاه انرژی زیادی مصرف می کند و مصرف باتری نیز افزایش می یابد. اما این تمام ماجرا نیست، یکی از مشکلات اصلی کاربران این است که به دلیل جابجایی بین شبکه های دیگر هنگام دریافت و ارسال تماس، اتصال کاربران به اینترنت قطع می شود، که می تواند در مواردی که نیاز به اتصال دائمی به اینترنت دارد تداخل ایجاد کند.

فناوری VoLTE به دلیل ماهیت متفاوتی که دارد، تمامی این مشکلات را حل کرده است. برای استفاده از این فناوری کافی است تلفنی داشته باشید که از شبکه LTE و تماس های VoLTE پشتیبانی کند. خوشبختانه در حال حاضر اکثر گوشی های موجود در بازار از این فناوری پشتیبانی می کنند و مدتی است که دو اپراتور اصلی تلفن همراه در ایران زیرساخت های آن را فراهم کرده اند و کاربران زیادی همچنان از این فناوری برخوردار هستند.

در بیشتر مواقع این فناوری به صورت خودکار فعال شده و در دسترس کاربران قرار می گیرد. با این حال، در برخی موارد این اتفاق نمی افتد. اگرچه برخی از اپراتورها باید در شبکه فعال شوند، بنابراین اگر نماد بالای صفحه را نمی بینید، باید مراحل پیکربندی و فعال سازی آن را طی کنید، در این مقاله مراحل مربوط به گوشی های سامسونگ را دنبال می کنیم. . .

آیا تلفن من از فناوری VoLTE پشتیبانی می کند؟

برای اینکه بفهمید گوشی شما 100% از این فناوری را پشتیبانی می کند یا خیر، تنظیمات گوشی را باز کنید و به Connections > Mobile Networks بروید. اگر گزینه تماس VoLTE در اینجا وجود دارد، تلفن شما این گزینه را دارد.

پشتیبانی از VoLTE در گوشی های سامسونگ

با این حال، استثناهایی وجود دارد که ممکن است این گزینه را به شما نشان ندهند. به عنوان مثال، در برخی از کشورها که این فناوری توسط اپراتورهای آنها پشتیبانی نمی شود، این گزینه در سیستم عامل (ROM) آن کشور غیرفعال است یا این گزینه در منوی دیگری وجود دارد. در این مواقع ابتدا باید مدل گوشی خود را در اینترنت جستجو کنید و اگر از پشتیبانی نشدن این فناوری مطمئن هستید، رام گوشی را به قسمت های دیگر تغییر دهید.

فعال سازی VoLTE در اپراتور همراه اول

اگر از سیم کارت همراه اول استفاده می کنید، ابتدا باید یک کد دستوری را شماره گیری کنید تا این ویژگی در سطح شبکه برای سیم کارت خود فعال شود. این فعال سازی فقط یک بار انجام می شود و در صورت تعویض گوشی فعال باقی می ماند. برای این کار شماره گیر تلفن را باز کرده و 2451*10* را شماره گیری کنید. پس از آن پیامی نمایش داده می شود که نتیجه فعال سازی را از طریق پیامک به شما اطلاع می دهد.

فعال کردن سرویس VoLTE همراه اول در گوشی سامسونگ

نکته این است که مطمئن شوید سیم کارت خود را در دستگاهی قرار می دهید که از این فناوری پشتیبانی می کند. اگر سیم کارت شما برای مدت طولانی در دستگاهی بوده که از این فناوری پشتیبانی نمی کند، ممکن است پس از شماره گیری کد دستوری در دستگاه جدید، پیامک ناسازگاری VoLTE به دستگاه ارسال شود و فعال نشود. در این صورت باید از چند روز تا چند هفته صبر کنید. اگر بعد از این مدت مشکل پا ادامه داشت، باید با شماره 9990 تماس بگیرید و در مورد این مشکل با آنها صحبت کنید.

پس از دریافت پیامک مبنی بر موفقیت آمیز بودن فعال سازی، اکنون باید آن را از طریق گوشی خود تنظیم و پیکربندی کنید. گاهی اوقات گوشی های سامسونگ بسته به اینکه در کدام کشور قرار دارند، مدل های مختلفی دارند. برخی از این مدل ها در مناطق خاصی در دسترس هستند. به عنوان مثال، گوشی های سامسونگ با تراشه های اگزینوس بیشتر در آسیا، خاورمیانه و اروپا فروخته می شوند، بنابراین نرم افزار و سیستم عامل آنها بسته به بازار آنها پیکربندی می شود.

این تنظیمات همچنین شامل تنظیمات شبکه و مخابرات هر کشور به طور جداگانه است. بنابراین، اگر گوشی شما از خارج از خاورمیانه سفارش داده شده است، ممکن است این تنظیمات در نرم افزار گوشی شما اعمال نشود و ممکن است نیاز باشد که به صورت دستی اضافه شوند. معمولاً پس از خرید گوشی های سامسونگ، در صورتی که سیم کارت را در آنها قرار داده باشید، در مراحل اولیه نصب، کشور سیم کارت شناسایی می شود و از شما خواسته می شود که گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید تا تنظیمات ارائه دهنده خدمات را اعمال کنید. سپس پیکربندی‌های مربوطه از جمله APN‌های مورد نیاز برای فعال کردن VoLTE به تلفن اضافه می‌شوند.

برای بررسی اینکه آیا APN مورد نیاز برای فعال کردن VoLTE را دارید، تنظیمات را باز کنید و به Connections > Mobile Networks > Access Point Names بروید. اگر موردی به نام IMS یا MCCI IMS وجود دارد، با استفاده از این فناوری مشکلی ندارید. اما اگر در دسترس نیست، باید آن را به صورت دستی اضافه کنید.

دو راه برای اضافه کردن APN مربوط به اپراتور همراه اول وجود دارد. اولین راه این است که برنامه APN Alter را از فروشگاه گلکسی دریافت کنید. برنامه را باز کنید و روی MCCI Internet در لیست ضربه بزنید. سپس از منوی بالا گزینه Save را انتخاب کنید. APN های لازم روی گوشی شما نصب شده و کافی است یک بار گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید تا نماد VoLTE در بالای صفحه ظاهر شود.

APN سرویس VoLTE همراه اول را با APN Alter به گوشی سامسونگ اضافه کنید

راه دوم این است که این تنظیمات را به صورت دستی در قسمت Access Point Names اضافه کنید. برای این کار روی گزینه Add در بالا ضربه بزنید و اطلاعات نوشته شده در زیر را در فیلدهای مربوطه وارد کنید و فیلدهای باقیمانده را تغییر ندهید.

MCCI IMS نام
ims APN
PAP نوع احراز هویت
ims نوع APN
IPv4 / IPv6 پروتکل APN
IPv4 پروتکل رومینگ APN
هیچ یک نوع اپراتور شبکه مجازی موبایل

APN سرویس VoLTE همراه اول را به تلفن سامسونگ اضافه کنید

پس از وارد کردن اطلاعات، از منوی بالا گزینه Save را انتخاب کنید. تلفن خود را یک بار در حالت هواپیما قرار دهید و برای افزودن نماد VoLTE در بالای صفحه خارج شوید.

فعال سازی VoLTE در اپراتور ایرانسل

اگر از سیم کارت ایرانسل استفاده می کنید، برخلاف تلفن همراه اول نیازی به فعال سازی VoLTE در سطح اپراتور ندارید. فقط باید تنظیمات APN را روی گوشی خود داشته باشید. برای بررسی اینکه آیا APN مورد نیاز برای فعال کردن VoLTE را دارید، تنظیمات را باز کنید و به Connections > Mobile Networks > Access Point Names بروید. اگر موردی به نام IMS وجود داشته باشد، استفاده از این فناوری ضرری ندارد. اما اگر در دسترس نیست، باید آن را به صورت دستی اضافه کنید.

تنها راه اضافه کردن APN مربوط به ایرانسل، وارد کردن اطلاعات به صورت دستی است. برای این کار در قسمت Access Point Names از منوی بالا گزینه Add را بزنید و اطلاعات نوشته شده در زیر را در فیلدهای مربوطه وارد کنید و فیلدهای دیگر را تغییر ندهید.

IMS نام
ims APN
ims نوع APN
IPv4 / IPv6 پروتکل APN
IPv4 پروتکل رومینگ APN
هیچ یک نوع اپراتور شبکه مجازی موبایل

افزودن APN سرویس VoLTE ایرانسل به گوشی سامسونگ

پس از وارد کردن اطلاعات، از منوی بالا گزینه Save را انتخاب کنید. تلفن خود را یک بار در حالت هواپیما قرار دهید و برای افزودن نماد VoLTE در بالای صفحه خارج شوید.

سرنخ: اگر مخاطبان شما نیز این ویژگی را فعال کرده باشند، می توانید از تماس صوتی HD لذت ببرید. اگر این ویژگی برای آنها فعال نباشد یا با تلفن ثابت تماس بگیرید، کیفیت کاهش می یابد. اما تماس همچنان در شبکه LTE برقرار است. تماس با کیفیت بالا با نماد HD در کنار تایمر شماره گیری نشان داده می شود.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم