Wi-Fi 7 در راه است: هر آنچه باید درباره این فناوری بدانیم | دیجیاتو

[ad_1]

بسیاری از کاربران توجه زیادی به ارتقاء تجهیزات شبکه خانگی خود ندارند. در خاتمه، اگرچه Wi-Fi 6 برای اولین بار در سال 2019 معرفی شد، اما احتمالاً بسیاری از شما هنوز از این فناوری استفاده نمی کنید. اما صنعت فناوری در حال رونق است و نسل جدیدی از فناوری بی سیم را معرفی می کند. شبکه بی سیم 7 آغاز شده.

استاندارد Wi-Fi 7 تغییر بزرگی نسبت به نسل قبلی ندارد. این فناوری در واقع در همان باند فرکانسی است. 2.4، 5 و 6 گیگاهرتز آثار. با این حال، پایداری اتصال بسیار بهتر و با کیفیت تر به نظر می رسد. سپس به دیجیاتو بپیوندید تا هر آنچه را که باید در مورد آن بدانید به شما بگوید.

WiFi7 چیست؟

WiFi 7 اکنون نامی است که به فناوری داده شده است IEEE 802.11b اعمال می شود. این استاندارد که استاندارد «قدرت بالا» (EHT) نامیده می شود، بر بهبود بسیاری از ویژگی های استانداردهای قبلی از جمله Wi-Fi 6 تمرکز دارد.

به عنوان مثال، می‌توانیم مدولاسیون OFDMA را که با Wi-Fi 6 ارائه می‌شود، در نظر بگیریم. این مدولاسیون به روتر اجازه می دهد تا دستگاه های بیشتری را به هم متصل کند و از طیف فرکانس بهتر استفاده کند. وای فای مدوله شده 7 OFDMA همگام سازی شد این مکانیسم را بهینه می کند. به عبارت ساده تر، این استاندارد یک تکنیک انتقال داده است که به چندین نقطه دسترسی بی سیم (AP) اجازه می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و قابلیت های بیشتری در شبکه های بزرگ داشته باشند.

Wi-Fi 7 به طور هدفمند مانند 5G است تأخیر را کاهش دهید برای مواردی مانند پخش زنده و بازی طراحی شده است. تأخیر به مدت زمانی که طول می کشد تا سیگنال از یک روتر یا نقطه دسترسی به دستگاه شما برسد و به آن بازگردد اشاره دارد. اگر هنگام برقراری تماس تصویری با مکث های طولانی مواجه شده اید، با این تاخیرها آشنا هستید. همانطور که احتمالا می دانید، فاصله تا منبع سیگنال در حال بدتر شدن است. با این حال، تراکم تعداد دستگاه ها نیز می تواند تأخیر را افزایش دهد.

علاوه بر این، Wi-Fi 7 با استفاده از چندین باند فرکانسی و کانال به طور همزمان، تاخیر را کاهش می دهد. «تواناییعملیات چند پیوندیبه آن (Multi-Link) گفته می شود، زمانی مفید است که وضعیت شبکه به دلیل تداخل خارجی یا تراکم دستگاه های همسایه بدتر شود.

در حالی که بهبود قدرت یا سرعت خروجی تنها عاملی نیست که طراحان در ساخت وای فای 7 در نظر گرفته اند، به لطف پشتیبانی کانال های گسترده تر این کار را خیلی خوب انجام می دهد. کانال ها مانند زیر باندهای شبکه Wi-Fi هستند. به عنوان مثال، باند 5 گیگاهرتز به 45 کانال کوچکتر تقسیم می شود و دامنه هر کانال بین 20 تا 80 مگاهرتز است.

روی کاغذ، کانال 7 وای فای جدید 320 مگاهرتز بسیار سریعتر از کانال 6 وای فای 7 160 مگاهرتز است. اگرچه همه دستگاه‌ها از این کانال‌های باند پهن پشتیبانی نمی‌کنند، اما در برنامه‌های کاربردی با پهنای باند بالا بسیار مفید هستند. WiFi 7 همچنین تعداد خروجی های فضایی را به 16 افزایش می دهد. اینتل تخمین می‌زند که این فناوری، همراه با پشتیبانی از کانال‌های باند پهن، از نظر تئوری می‌تواند نرخ داده را به حداکثر برساند. 46 گیگابیت بر ثانیه فرستادن. این بدان معناست که وای فای 7 5 برابر سریعتر از وای فای 6 با سرعت 9 گیگابیت بر ثانیه است.

چرا به وای فای نسل بعدی نیاز داریم؟

حقیقت این است که بسیاری از ما هنوز از روترهای مجهز به موارد زیر استفاده می کنیم. بی سیم 5 ما تقریباً ده سال طول عمر استاندارد داریم. Wi-Fi 6 و 6E هنوز به دست کاربران اصلی نرسیده اند و فقط در گوشی های پرچمدار در دسترس هستند. پس چرا جامعه فناوری بی سیم می خواهد نسل بعدی را به این سرعت معرفی کند؟ پاسخ ساده این است که مناطق مختلف می توانند از بهینه سازی های این فناوری جدید بهره مند شوند.

اگرچه فناوری های مرتبط با حوزه ویدئو کنفرانس و اینترنت اشیا (IoT) آنها هنوز نسبتا جدید هستند و احتمالاً در سال های آینده شاهد افزایش محبوبیت این خدمات و محصولات خواهیم بود. این امر به ویژه در بخش خصوصی صادق است، جایی که دستگاه های IoT مانند سنسورها و تجهیزات نظارتی از استانداردهای فعلی Wi-Fi عقب هستند. امروزه در بسیاری از خانه ها در بسیاری از کشورهای پیشرفته و حتی کشور خودمان شاهد وجود لامپ های هوشمند و بسیاری از وسایل مشابه هستیم.

بنابراین ظرفیت بالاتر، تأخیر کمتر و مدیریت تداخل بهتر در Wi-Fi 7 این فناوری را به استانداردی ایده آل برای آن تبدیل کرده است. استفاده های نوظهور تبدیل می کند. Wi-Fi 7 ممکن است برای کاربران خانگی تفاوت چندانی ایجاد نکند، اما تازه واردان به فناوری‌های جدید مانند واقعیت افزوده و بازی‌های آنلاین و بازی‌های استریم می‌توانند بیشترین بهره را از این فناوری ببرند.

چه زمانی باید منتظر راه اندازی Wi-Fi 7 باشیم؟

شایان ذکر است که Wi-Fi 7 در حال حاضر چیزی بیش از یک توضیح روی کاغذ نیست. در واقع انجمن وای فای حتی به طور رسمی نام وای فای 7 را اعلام نکرده است. در نتیجه، بعید است که به این زودی شاهد این فناوری باشیم. هر سال روی این پروتکل کار کنید 2023 و 2024 انجام شد و حتی پس از آن باید انجام شود یک تا دو سال بیایید منتظر بمانیم و این فناوری را در بازار اصلی ببینیم.

شبکه بی سیم 7

یک سال کامل از تکمیل Wi-Fi 6E می گذرد، بسیاری از کشورها هنوز مجوزهای لازم را برای استفاده از باند 6 گیگاهرتز دریافت نکرده اند. اندی دیویدسون از کوالکام گفت که انتظار ندارد وای فای 7 باند 6 گیگاهرتز را اجباری کند. در عوض، دامنه های محدود با پهنای باند بالا به فناوری روی می آورند. چندین اتصال همزمان آنها در حال رفتن هستند. به طور خلاصه، این فناوری با ترکیب یا ترکیب کانال های کوچکتر، کانال های بزرگ تری (تا 320 مگاهرتز) ایجاد می کند. کوالکام معتقد است این ویژگی می تواند به Wi-Fi 7 کمک کند تا قدرت بالایی داشته باشد و تاخیر را کاهش دهد. دیویدسون می گوید:

در چین، فناوری اتصال چندگانه همزمان با باند بالا، دستیابی به یک کانال 7 وای فای 240 مگاهرتزی را بدون نیاز به جداسازی باند 6 گیگاهرتز ممکن کرد.

اگر از طرفداران فناوری های جدیدی مانند VR هستید، این نسبت استاندارد به پایین باید برای شما جذاب باشد. کوالکام به آن اعتقاد دارد افسون ممکن است همه ما را به Wi-Fi 7 برساند، اما باید منتظر بمانیم و ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

[ad_2]

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.